Hakkımızda

Müzedenal.com, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 180'in üzerindeki müze ve ören yerlerinin ticari işletmesini yapan ve dünyanın en büyük müze mağazası zinciri konumundaki Anadolu Kültürel Girişimcilik firmasına bağlı müze mağazalarının online satış kanalıdır.

Eşsiz el yapımı eşyalardan tarihi hazinelerin özel tasarımlarına kadar geniş bir ürün skalasına sahip olan Müzedenal'ın içerisinde replikalar, mücevherler, dekoratif heykeller & objeler, özel basım kitaplar gibi ürünlerin yanında günlük olarak kullanılabilecek takı, kupa, çanta, t-shirt gibi hediyelik eşyaların da tasarımları yer almaktadır. Tarihin yansımasının estetik tasarımlarına sahip ürünlerin yanı sıra Göbekli Tepe, Truva, Efes, Selçuklu, Latis-i Harem gibi özel koleksiyonlar da ürün skalamız içerisinde yer almaktadır.

Tarihe & kültüre bağlılığımızla geçmişi keşfetme arzumuzun bir yansıması olarak ürünlerimizden elde ettiğimiz gelir ile Anadolu bölgesindeki kazı alanlarına kaynak ve fon ayırıyor, böylece kültürel ve tarihi mirasın keşfedilmesine & tanıtımına yardımcı oluyoruz. Somut Mirasımızın yanında somut olmayan kültürel miraslarımıza da sahip çıkıyor, tanıtılmasını sağlıyoruz. Anadolu Kültürünün temelini oluşturan anaerkil yapıyı da canlandırarak 'Anadolu Kadın Gücü' projesi adı altında kadınlarımızı & kültürümüzü destekliyoruz. Kültürümüzden alınan ilhamla tarihin izdüşümü olan ürünleri, gelenekleri, deneyimleri estetik ile harmanlayarak tasarlamak temel gayemiz. İlham alın, tarihi keşfedin ve Anadolu'yu yeniden keşfederek hediye avına çıkın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.